55. AP #OFF# Pavol Seriš & Divadlo Husa na provázku v Brne: Takt

OFF – nesúťažná inscenácia; hosť festivalu; profesionálne divadlo

28. 9. 2021, 18. 30 hod., Experimentálna sála Divadla Jonáša Záborského

Prvýkrát vystúpi na Akademickom Prešove legendárne Divadlo Husa na provázku z Brna.

Inscenácia Takt vznikla v spolupráci Pavla Seriša s Divadlom Husa na provázku. Čerstvá letná premiéra o zamilovanom buranovi stratenom vo svete pravidiel a konvencií. Môže vôbec získať ženu svojich snov? Dokážu vyhlásený expert na etiketu a jeho asistentka svojou svojráznou metódou vytesať z neotesanca slušného človeka? A kto je vlastne ten slušný človek? Premena spoločenského analfabeta na majstra taktu a sociálneho básnika. Klauniáda o etikete i o tom, či je vôbec ešte aktuálna.

Réžia a hrajú: Dalibor Buš, Tereza Marečková, Palo Seriš

Premiéra: 19. 8. 2021

Palo Seriš je absolventom Ateliéra fyzického divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, kde v decembri 2017 dokončil i doktorandské štúdium. Vo svojej tvorbe sa venuje prevažne autorskému divadlu jedného herca; momentálne má v repertoári šesť monodrám. Za svoje autorské inscenácie získal mnoho ocenení: najnovšie Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire, Hlavnú Cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete či Hlavnú Cenu publika na festivale Monomaffia 2016 v estónskom Pärnu.

www.pavolseris.com

Divadlo Husa na provázku – scéna súčasných tém a nečakaných foriem

Umelecké hnutie, ktorého počiatky siahajú do 2. polovice 60. rokov. Od roku 1967 spája divadelníkov, spisovateľov, hudobníkov i výtvarníkov, pre ktorých je umenie životným postojom a umelecká tvorba výsadou. Poetiku tohto divadla – hnutia charakterizujú dôrazy na rozvíjanie jedinečného dedičstva tzv. nepravidelnej dramaturgie, na silu imaginácie a zdieľanej telesnosti. Pri svojej práci stavajú na slobode prejavu, otvorenosti dialógu a názorovej pluralite a prostredníctvom svojich produkcií sa dlhodobo usilujú o šírenie týchto hodnôt a kultiváciu stredoeurópskej občianskej spoločnosti. Divadlo Husa na provázku dnes zaujíma jedinečné miesto na európskej divadelnej mape a jeho cenami ovenčené produkcie sú pravidelnými hosťami na festivaloch v Česku i zahraničí.

www.provazek.cz

Zdieľajte túto stránku
Top