56. AP #HOSŤ# A. Przepiórska (Teatr im. Juliusza Słowackiego, Krakov/Poľsko): SIMONA K. VOLAJÚCA NA PÚŠTI

26. 4. 2022 (Utorok)

OFF/hosť festivalu

S PREKLADOM

Teatr im. Juliusza Słowackiego, Krakov/Poľsko                             

Anna Gryszkówna, Piotr Rowicki, Anna Maria Kaczmarska: Simona K. volajúca na púšti

(adaptácia knihy Anny Kamińskej Simonavo Wydawnictwie Literackim Kraków)

Inscenácia Simona K. hovorí o výnimočnej poľskej osobnosti, ktorú nie je ľahké pochopiť, no je ľahké nechať sa ňou inšpirovať. Simona Kossak nie je len lesný anjel, zachraňujúci jelene, vtáky a stromy. Je to postava z mäsa a krvi, plná konfliktov, žiadajúca uznanie a nie celkom docenená. Simona K. volajúca na púštije príbeh o žene nezvyčajnej i rozporuplnej, silnej i stratenej, nekompromisnej i citlivej, ale predovšetkým veľmi odvážnej. Simonin život je zaťažený priezviskom s legendou o generácii umelcov, ale tiež očakávaniami rodiny či vlastnou predstavou o šťastí. Nakoniec sa rozhodne žiť v izolácii, čerpajúc silu zo správnosti vykonanej voľby.

Simona Gabriela Kossak (1943 – 2007) bola biologička, ekologička a profesorka lesných vied. Kossak je známa svojou snahou o zachovanie zvyškov prírodných ekosystémov v Poľsku. Jej práca sa zaoberala okrem iného behaviorálnou ekológiou cicavcov. Niekedy je označovaná ako zoo-psychologička.

Text: Piotr Rowicki/ Režisérka: Anna Gryszkówna / Kostýmy: Anna Maria Karczmarska / Hrá: Agnieszka Przepiórska / Producent: Big Book Cafe & Festival

Zdieľajte túto stránku
Top