56. AP #ON# The.art.re UCM (Trnava): Turbulencie

26. 4. 2022 (Utorok)

16.00 / Wave

ON/súťažná inscenácia

Divadelná inscenácia Turbulencieje výsledkom tvorby autorského kolektívu Univerzitného divadla The.art.re pod vedením Michala Jánoša. V prostredí letiskovej haly sa stretáva 6 pasažierov, 2 letušky a jeden zamestnanec letiska, ktorých spája rovnaký problém: meškajúci let domov. Je 23. december. Psychologický efekt toho, že skupina ľudí spolu trčí niekde na letisku deň pred Vianocami a nikto nevie, kedy a či vôbec poletia, prebúdza v postavách chuť vykročiť zo svojich hraníc a správať sa tak, ako by ich to nikdy ani len nenapadlo. A preto vidíme na javisku neustále sa meniacu paletu pocitov. Nervozitu strieda strach, strach hnev, ten zase frustrácia, frustráciu beznádej, tú smiech, až sa napokon ocitáme v akomsi apokalyptickom stave, v ktorom sa všetci totálne zničia alebo naopak objavia v danej situácii kľúč k tomu, ako zmeniť svoje životy k lepšiemu.

Réžia: Michal Jánoš / Účinkujú: Adriána Lizoňová, Barbora Martišková, Klára Zubková, Radka Klučárová, Ivana Jakubová, Samuel Galbavý, Milan Hoďa, Adam Kralovič, Marek Stolár, Michal Hudák, Natália Farkašová