56. AP # VÝSLEDKY

Kreatívni vysokoškoláci z celého Slovenska sa 25. – 28. apríla 2022 stretli na 56. ročníku Súťaže v umeleckej tvorivosti vysokoškolákov – Akademický Prešov. Osem študentských divadiel s jedenástimi inscenáciami a desiatky jednotlivcov v kategóriách vlastná literárna tvorba, umelecký preklad a mediálne umenie – film.

Tešilo nás opätovné stretnutie s mladými divadelníkmi – Divadlom KonJA (Košice), Divadlom Actor (Košice), Crocus Theatre (Košice), Študentským divadlom Prešovskej univerzity – a veľmi nás tešili nové stretnutia – s univerzitným divadlom The.art.re (UCM v Trnave), Divadlom E. T. in Slovakia (Bratislava) a Tanečným Divadlom Çava (Nitra).

Veríme, že sa budúci rok stretneme znova a k tradičným tvorivým vysokoškolským divadelným centrám (Prešov, Košice, Nitra, Bratislava, Banská Bystrica) budeme môcť zaradiť už aj divadelníkov s veľkým potenciálom z UCM v Trnave.

Rovnako sa tešíme na všetkých mladých autorov, prekladateľov a filmových tvorcov!

BLAHOŽELÁME VÍŤAZOM AKADEMICKÉHO PREŠOVA 2022!

A nezabúdajte na slové Elieho Wiesela, rumunského prozaika, esejistu, dramatika, filozofa, humanistu, politického aktivistu, náboženského mysliteľa a držiteľa Nobelovej ceny za mier: „There are victories of the soul and spirit. Sometimes even if you lose, you win.” (Sú víťazstvá duše a ducha. Niekedy aj keď prehráš, víťazíš.) 

Zdieľajte túto stránku
Top