AP 2020#DF VŠMU – D. HARROWER: Nože v sliepkach

ONLINE o 19. 45 na FB Akademický Prešov

„Veci sa menia zakaždým, keď sa na ne pozriem. Každá má meno. Toľko mien. Každé sa naučím.“
Súčasný škótsky dramatik David Harrower napísal poetizujúcu hru Nože v sliepkach inšpirovanú vidieckym prostredím. Vo svojej podstate odkrýva realistický obraz vzťahov medzi Mladou ženou a dvomi mužmi. Jazyk postáv je stručný, no zároveň veľmi metaforický. Do popredia sa dostáva silná téma túžby po poznaní. Odlišný prístup k poznaniu sa zrkadlí v dvoch svetoch predstavovaných oráčom a mlynárom. Mladá žena sa neuspokojí s jednoduchými odpoveďami a chce spoznávať nové mená, ktoré môže vlastniť. Kam až ju jej túžba môže zaviesť?

Réžia: Barbora Nitschová
Dramaturgia: Daniela Brezániová, Rebeka Valábková