Časopis Reflektor_ROZHOVOR_Študentské divadlo Prešovskej univerzity

Títo študenti spolu s profesorom Horákom a ďalšími pedagógmi tvoria mimoriadne fascinujúci divadelný spolok, ktorého odkaz bol pre mňa v mnohom doslova oči otvárajúci.

Tamara Vajdíková, ktorá je autorkou reportáže o Akademickom Prešove 2022 v časopise JAVISKO (pozri predošlý článok), urobila rozhovor s členmi Študentského divadla Prešovskej univerzity.

Keď po absolvovaní VŠMU začneme intenzívnejšie tvoriť alebo reflektovať divadlo, tak sa často stáva, že stratíme z našej práce radosť. Obyčajnú radosť z prítomnosti, z možnosti byť na javisku a v hľadisku, z možnosti skúmať svet taký, aký je a inšpirovať sa navzájom. Akoby sme zabudli na lásku k divadlu ako takému… U nich nič z toho nechýba. Svoje divadelné zoskupenie volajú nežne, divadielko. A hoci nemajú najluxusnejšie scény či kostýmy, ani nekonečne dlhý čas na skúšobné procesy, sú pre mňa neodškriepiteľným dôkazom, že aj s málom sa dá robiť naozaj kvalitné divadlo. Preto som požiadala Teréziu Polákovú, študentku estetiky a Petra Kozáka, herca Študentského divadla, aby mi povedali pár slov o svojej činnosti.

In Reflektor, časopis Divadelnej fakulty Vysokej školy múzických umení:

reflektor_df_všmu_chceš-stáť-na-javisku_ideme-si-zahrať