Divadlo KTO (Krakov, Poľsko)_J. Zoń: Arcadia

OFF – inscenácie profesionálnych a poloprofesionálnych slovenských a zahraničných divadiel; nesúťažné inscenácie

27. 4. (štvrtok) o 20:45 pred novou budovou Divadla Jonáša Záborského

Pohybová inscenácia bez slov ARCADIA je malebným príbehom o živote a všetkých jeho etapách. Vďaka pôsobivým obrazom, plným pohybu, farieb a zvukov, môžeme na chvíľu spomaliť a všimnúť si, čo je naozaj dôležité. V mnohých momentoch sa budeme nahlas smiať, inokedy budeme nostalgicky rozjímať. Moderná choreografia, minimalistická scénografia a hudba rôznych žánrov (napr. Dead Can Dance, Stevie Wonder, Doris Day, úprava populárnej žoldnierskej piesne Rezerwa od Janusza Grzywacza a napokon ária z Madame Butterfly) s atmosférou 50. a 60. rokov typickou pre Jerzyho Zońa. Inscenácia inšpirovaná poéziou Tadeusza Różewicza v nás necháva večnú otázku o zmysle života. Et in Arcadia Ego – A žil som v Arcadii. Kde je teda naša Arkádia? Kde ju hľadať? A hlavne – stojí to za to?

Scenár, réžia, hudobná úprava: Jerzy Zoń

Javiskový pohyb, choreografia: Eric Makohon

Scénografia: Marek Braun, Jerzy Zoń

Kostýmy: Jolanta Lagowska-Braun, Elzbieta Kwasek

Zloženie piesne „Viva la Arcadia“: Michael Warmusz

Aranžmán piesne „Rezerva“: Janusz Grzywacz

Účinkujú:

Magdalena Dymsza / Karolina Daniec-Franczyk, Paulina Lasyk, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski, Bartek Cieniawa, Krzysztof Cybulski, Tomasz Łukawski, Franciszek Muła, Mieszko Syc

Trvanie: 60 minút

Premiéra: 19. a 20. septembra 2022, Krakov

Divadlo KTO vzniklo v roku 1977 z iniciatívy skupiny študentov Jagelovskej univerzity. Vo svojej tvorbe sa odvoláva na formu pouličného divadla, ktorá mu umožnila rozvinúť špecifický komunikačný jazyk založený viac na tele a prejave herca, v menšej miere na hovorenom slove. Divadlo KTO sa zúčastnilo prestížnych festivalov po celom svete a spoluvytváralo open air prehliadky vo Francúzsku, Nemecku a Nórsku. Už dlhé roky organizuje Medzinárodný festival pouličných divadiel ULICA. Jeho dlhoročným riaditeľom je Jerzy Zoń.