Redakcia divadelného časopisu kød – konkrétne o divadle (Divadelný ústav) Vás pozýva na praktický workshop

Redakcia divadelného časopisu kød, ktorý vychádza na pôde Divadelného Ústavu v Bratislave vás pozýva na praktický workshop:

TRENAŽÉR REDAKTORA DIVADELNÉHO ČASOPISU

V rámci workshopu sa redaktori Martina Mašlárová a Milo Juráni podelia o všetky všedné i nevšedné radosti, starosti a skúsenosti s prácou na divadelnom periodiku a ponúknu vám stručný časopisecký „brífing“ prípravy jedného čísla.

Začnú od základov dramaturgie časopisu, prejdú komunikáciou s autormi a úpravou článkov, a skončia niekde pri patáliách s tlačiarňami. Dotknú sa teda každej fázy procesu, ktorý každý mesiac vyústi do vydania aktuálneho čísla časopisu plného recenzií, reflexii, reportáží, rozhovorov a mnohých ďalších dlhších i kratších foriem o divadle.

Ak máte chuť spoznať a vyskúšať si, čo všetko vzniku divadelného časopisu predchádza, neváhajte a príďte
 v utorok 24. apríla o 15:00

na Filozofickú fakultu Prešovskej Univerzity do miestnosti č. 192.

Čo potrebujete na úspešné absolvovanie trenažéru divadelného redaktora?

• Pár čistých papierov
  • Ceruzku / Pero
  • Základné divadelné znalosti a prehľad
  • Kreatívnu myseľ
  • a najmä DODRŽIAVAŤ DEADLINY!

… tešíme sa na vás