Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Prešove_Gregorio Duvivier: V hlave

2. 5. 2023, 13:30, Malá scéna Divadla Alexandra Duchnoviča

Programová sekcia DIVADLO MLADÝCH

Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Prešove

Gregorio Duvivier: V hlave

Preklad, réžia a scénografia: Lucia Hrašková

Hudba: Jakub Sala

Premiéra: 16. 1. 2023

Osoby a obsadenie:

Pavol Jozafát Székely

Natália Gladišová

Jaroslav Hribik

Sofia Ondriová

Viktoria Michlišinová

Viktoria Adamisová

Jakub Sala

Gregorio Duvivier: Pohár dopoly…

Bola to strašná cesta! Cestovať lietadlom znamená neustále stáť v rade: v rade na check-in, pri nastupovaní do lietadla, pri vystupovaní, v rade na imigračnom, v rade na taxík. Jedlo v lietadle? Nepreháňam, bolo odporné! No a v New Yorku mrzlo. Ulice boli plné Brazílčanov a dodávok s hot dogmi. Všetci taxikári sú buď Pakistanci alebo Afganci a po anglicky hovoria horšie ako vy. Celú cestu telefonujú. V bare je to to isté. Pivo je teplé, horké a bez peny a stojí tak 50 dolárov. Jediná dobrá vec na tom všetkom bola, že som cestoval so svojou ženou. Tá sa baví na všetkom. 

Bola to neskutočne zábavná cesta. Po prvé, išli sme lietadlom. Mohli sme ísť loďou, ale to by strašne dlho trvalo. V lietadle nás čakalo milé prekvapenie: spoločnosť tam podáva jedlo! A víno a dezert! To boli hody! Pristáli sme v New Yorku. A snežilo! To bolo super, veď sme chceli uniknúť tej horúčave, čo máme v Sao Paule. A keď nám začal chýbať domov, stačilo zájsť na Time Square. Tam to bol samý Brazílčan. A dodávky s rýchlym občerstvením. Ísť taxíkom je hotový antropologický zážitok. Každý taxík, do ktorého nastúpite, je ako ponorenie sa do vzdialenej kultúry. Zvukový záznam by bol najlepší, taxikári jednostaj rozprávajú do mobilu jazykmi, aké ste v živote nepočuli. Boli sme aj v jednom príjemnom bare, kde mali skvelý nápad, podávať trochu teplejšie pivo na vyrovnanie tej zimy vonku. Navyše bez peny, veď to je škoda piva. A malo chuť, na rozdiel od tých brazílskych. Stálo to za tú cenu!

Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Prešove

Ako jediné konzervatórium v Prešovskom kraji vzdeláva a vychováva profesionálnych hudobných, hereckých, tanečných umelcov a pedagógov základných umeleckých škôl. Súčasťou školy je multifunkčná divadelná a koncertná sála, priestor pre mladých umelcov – ArtScéna SKDK, kde sú organizované pravidelné umelecké podujatia pre verejnosť (koncerty, tanečné a divadelné predstavenia, workshopy).

Zdieľajte túto stránku
Top