Teatr Migro (Krakov, PL)_M. Kozłowska: Echa

OFF – inscenácie profesionálnych a poloprofesionálnych slovenských a zahraničných divadiel; nesúťažné inscenácie

25. 4. (utorok) o 17:00 pre Šarišskou galériou (Hlavná 51)

Echa – inscenácia bez slov inšpirovaná knihou Agnieszky Pajączkowskej Putujúci fotografický obchod je impresiou na tému východného vysťahovania obyvateľstva. Hovorí o zabudnutých miestach, ľuďoch a predmetoch, ktoré zostávajú. Rozprávačom je hudba – vynikajúce inštrumentálne skladby a piesne spievané naživo.

Fotografie, ktoré budú ožívať pred očami divákov, nás prenesú do sveta mnohých kultúr, národov a vyznaní, do sveta východných oblastí Poľska spred vojny, ako aj do povojnových čias. Rozpovie sa príbeh o migrácii, presídleniach a o tom, čo sa donedávna zdalo minulosťou, no tá sa, žiaľ, vrátila v plnej sile. Scénický pohyb, ktorého autorkou je Natalie Iwaniec, nás sprevádza na tejto ceste prostredníctvom techniky Gaga, unikátneho pohybového jazyka vytvoreného Ohadou Naharinou. Inscenácia nie je iba príbehom o minulosti, ale aj pozvaním prizrieť sa vlastným koreňom a tiež úlohe, ktorú tieto korene plnia v našom každodennom živote a v súčasnom svete.

Teatr Migro vznikol v roku 2019 v Krakove z iniciatívy Moniky Kozłowskiej a Justyny Wójcik. Umelci sú už mnoho rokov profesionálne spojení s Divadlom KTO a sú inšpirovaní jeho umeleckou činnosťou. Spájajú získané skúsenosti so zaujímavými témami a inšpirujúcimi umelcami. Scénu Teatra Migro tvoria ulice, námestia, námestíčka malých mestečiek i veľkých miest. V inscenáciách nie sú slová, sú gesto, tanec, mimika, a teda divadelný jazyk čitateľný pre každého diváka. Názov Migro sa vzťahuje na pouličné súbory putujúceho charakteru, ale akcentuje tiež tematiku, o ktorú sa zaujímajú umelci divadla – tému migrujúcich spoločenstiev a náhodných stretnutí na našej dennodennej púti.

Viac o divadle: https://www.teatrmigro.pl

Trvanie: 50 minút
Réžia, scenár, výber hudby: Monika Kozłowska
Choreografia: Natalia Iwaniec