Festivalový denník APečkoviny_DS NA SKOK: Tri śestri

Tmavá obloha a divadelné svetlá

Počas zamračeného pondelkového podvečera sme mali možnosť zažiť rôznorodé a očarujúce vystúpenia, ktoré obohatili divákov o nové zážitky. 

Prvá inscenácia, ktorú som mala možnosť vidieť, bola komédia sama o sebe, avšak skrývala hlbokú myšlienku. Hra Tri śestri (na motívy Antona Pavloviča Čechova) využívala krásu slovenského jazyka, doplnenú o nárečie, a spolu s „americkým“ prízvukom v niektorých pasážach bolo toto divadelné dielo úžasné. Stvárnenie každej jednej sestry bolo originálne (Anežka Hudáčková, Tímea Bučková, Ema Bašistová). Dej bol pútavý aj zábavný. Efekty, ktorými bola inscenácia doplnená, boli primerané. Napriek tomu, že tam boli iba tri postavy (Oľga, Maša a Irina), nemala som pocit, že by ich tam bolo treba viac. Zvládli to bravúrne.

Sabína Sukovská

Som študentka gymnázia, ktorá miluje cestovanie a dobré knihy. Keď sa neučím, môžeš ma zastihnúť v hocijakej kaviarni s úžasnými ľuďmi. Rada niečo dobre upečiem, no samozrejme cvičeniu sa nevyhnem tiež.

Bandurky

Koľko sestier treba na ošúpanie banduriek? Tri. A tiež nože, dve vedrá, jeden kôš, listy, vodku, modlitbu za mŕtvu matku, spomienky na otca, sny o Amerike, niekoľko záchvatov hnevu, cestu fiktívnym vlakom, cigaretu pre troch, kukučku z hodiniek, zastreleného psa, nečakané spevy, kufre, dymostroj, rýchle rozlúčky a odchod…

Joj, a čo tie bandurky?

Aryna Kniazeva

Študujem samu seba. Milujem mamu a otca. Každý deň zjem aspoň jeden pomaranč.

Divadelný súbor NA SKOK (RASLAVICE): Tri śestri 

Miesto: Wave

Čas: 18:30 

Deň: Pondelok (24. 04. 2023)

Úprava, dramaturgia, réžia, scénografia: Martin Bašista

Foto: Slávka Kmečová

Foto: Karolína Kollárová

Zdieľajte túto stránku
Top