Festivalový denník APečkoviny_Teatr KTO: Arcadia

Dokonalosť (v krátkosti)

K dielu Arcadia, ktoré bolo azda najlepším predstavením tohto ročníka Akademického Prešova, je naozaj veľa rôznych postrehov a myšlienok. Také dokonalé dielo, ktoré sa začalo s príchodom ľudí odetých v čiernom pohrebnom oblečení, následnom ukradnutí lavičiek, na ktorých sedeli diváci, rozhadzovanie poľských karameliek (Krowki) a celkovým príbehom života človeka od narodenia až po smrť, sa hľadá ťažko. Pohybové kreácie s lavičkami tiež prekvapili, o gymnastických skvostoch hercov nehovoriac.

Inscenácia bola odohraná v priebehu hodiny v exteriéri priamo pred novou budovou DJZ. Teplota vzduchu klesala k 5 °C a neveľká skupina hercov vytvorila naozaj množstvo emócií. Počas jednej minúty sa človek mohol smiať, plakať či mať zimomriavky od vzrušenia zároveň. Jednoducho veľmi dobrá bodka na záver aprílových predstavení Akademického Prešova.

Autor: Sebastián Pončák

Stredoškolský študent, kaviarenský povaľač, milovník prírody a jedla. Extrovert, ktorý nikdy neobsedí doma a neznáša nudu. Amatérsky umelec, spevák, meteorológ a, samozrejme, cestovateľ. Nie je deň bez pohybu, či už na bicykli, alebo prostredníctvom verejnej dopravy.

Teatr KTO (Krakov): Arcadia

Dátum: Štvrtok (27. 4.)

Čas: 20:45

Miesto: pred novou budovou Divadla Jonáša Záborského

Foto: Slávka Kmečová

Zdieľajte túto stránku
Top