Tygr v tísni & KALD DAMU (Praha, ČR): Zlín

OFF – inscenácie profesionálnych a poloprofesionálnych slovenských a zahraničných divadiel; nesúťažné inscenácie

27. 4. (štvrtok) o 17:00 na Malej scéne Divadla Alexandra Duchnoviča

Poradca Tomáša Baťu, Berty Ženatý, chcel v 20. rokoch nahradiť v príbehoch pre deti rozprávkové postavy bystrými a zručnými priemyslovými pracovníkmi.

Bábková inscenácia o živote mesta Zlín v Baťovej ére. Inscenácia o každodennom živote, ktorý je funkčný, moderný, univerzálny, modelový, rutinný a efektívny. Každý deň, stále dookola, kým sa nestane chyba.

Réžia: Marta Hermannová
Scénografia: Iva Ščerbáková
Scénografická spolupráca: Dominik Migač
Hudba: Vojtěch Cibulka
Dramaturgia: kolektív
Voiceover: Marek Bečka
Produkcia: Adam Bureš

Hrajú: Anna Datiashvili, David Bolech

Tygr v tísni

Nezávislý divadelný súbor sa už od svojho vzniku v roku 2010 zaoberá skúmaním základov, na ktorých stojí súčasná európska spoločnosť, jej kultúra a nakoniec aj možnosti jej prežitia.

Inšpirácia a pramene: často nachádza svoje témy v textoch, ktoré nie sú primárne dramatické, nachádza literárne kuriozity, cenné autentické materiály, objavuje dramatické príbehy 20. storočia. Prostredníctvom adaptácie biografickej a autobiografickej literatúry a zásadných diel modernej literatúry prináša publiku súčasný pohľad mladých tvorcov na politické a kultúrne dejiny.
Texty pretavuje do javiskovej podoby presahujúcej konvenčné pravidlá činoherného divadla. Experimentuje s formou kabaretu, montáže, site specific, scénickej prednášky či hudobného divadla a inscenácie umiestňuje v netradičných priestoroch a na netradičných miestach, ako je Mlyn v Zlatej korune, Nákladná stanica Žižkov, Fuchsova kaviareň a ďalšie.

Vedúcimi osobnosťami divadla sú režisér Ivo Kristián Kubák, dramaturgička a autorka Mária Nováková a režisérka Zuzana Burianová.
Tygr v tísni organizuje festival antického divadla pod holým nebom Antická Štvanice a festival amatérskeho divadla Tygří výběr.

Pozrite si trailer: